Wydarzenia

STOP NAŁOGOM, NIE PRZEMOCY!

Pod takim hasłem w niedzielę 07.07 Na podzamczu odbył się plener muzyczny organizowany przez Chrześcijańską Misję Społeczną,,TEEN CHALENGE”, w Świdwinie, której celem jest pomaganie ludziom bezdomnym,uzależnionym i ofiarom przemocy. Na zaproszenie organizatora pleneru,,chrześcijańskie granie” Piotra Bychowskiego dali koncert: zespół złożony z artystów Kościoła Zielonoświątkowego z Miastka, Białogardu, Drawska i Świdwina, pyzatym wystąpili: Rafał Nizioł, duet Joanna i Andrzej Mąka z Białogardu. Bartłomiej i Małgorzata Michalczyk w towarzystwie zespołu,,IMO PECTORE z Lipia.
W trakcie koncertu przy pięknej pogodzie i chrześcijańskiej muzyce można było skosztować różnych przysmaków z grilla, poczęstować się chlebem ze smalcem domowej roboty zagryzając małosolnym ogórkiem. Posłuchać prelekcji na temat negatywnych skutków zażywania środków psychoaktywnych, a co najważniejsze w tym przesłaniu – wysłuchać świadectw nawrócenia, uwolnienia i wyleczenia od nałogów. Bóg może zmienić życie każdego człowieka, każdego z nas. Takim żywym przykładem, którego z ciekawością się słuchało był Daniel Harasym z Koszalina, którego Bóg zmienił z gangstera na człowieka, który niesie obecnie pomoc innym jako kapelan więzienny i jednocześnie koordynator profilaktyki uzależnień. Drugą osobą, która dała świadectwo zmiany swojego życia i wyleczenia była Maja Karpińska. . Ponadto przez cały czas trwania pleneru można było, uzyskać informacje na temat problemu uzależnień, metod terapii i ośrodkach uzależnień.
Skonsultować się z psychologiem i porozmawiać terapeutą – specjalistą uzależnień. Dostępne były także broszury i foldery ośrodków terapeutycznych.

Profilaktykę z muzyką – przeciwdziałanie alkoholizmowi, narkomanii, przemocy – zakończył rockowo – reaggowym koncertem zespół,,BONGOSTAN” – jako gwiazda wieczoru.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy wspierali naszą akcję –
Jako partnerzy i sponsorzy realizowanego przedsięwzięcia tj.; Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miasta Świdwin, Świdwińskiemu Ośrodkowi Kultury, Klubowi Wojskowemu 1.SLT, firmom: „AGNES”,,,BISPAK”,,,KARABELA”, „BAJKA” Z.P.C. Piątkowscy.
Wierzymy, że nasze przedsięwzięcie pod hasłem,,STOP NAŁOGOM, NIE PRZEMOCY” będzie mogło być kontynuowane, bo ideą tego przedsięwzięcia jest przestrzeganie przed uwikłaniem się w uzależnienia, oraz umożliwianie wychodzenia z niego wielu ludziom, których ten problem dotknął.
P7070119

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *